English - Kamera Sistemleri

Kızıl Ötesi Kameralar

Kızıl ötesi görüntüleme; savunmaya ve doğal afetlere karşı tehditlerde, kritik çevresel altyapıları tespit etmek için çok hayati bir önem taşıyan teknolojidir.

Kızılötesi teknolojisi; renk spektrumunun kırmızı bitiş altındaki bölge "kızılötesi" anlamına gelir. Kızılötesi bölgesi görünür arasında yer alır ve mikrodalga bölgeler elektromanyetik spektrum.

Kızılötesi yani infrared Elektromanyetik spektrumda biraz daha uzun dalga boyunda (daha düşük enerjili) görünen bölüm spektrumunun kızıl ötesi bölümüdür (IR). Infrared ışınların enerjileri elektronların enerjilerini değiştirmek için çok küçüktür. Bunun yerine, infrared radyasyon; moleküllerin titreşim durumlarını değiştirme eğilimindedir ki bu, bir moleküldeki atomların çok hızlı ileri ve geri sallanması anlamına gelir. Moleküller kızılötesi ışınları emdiklerinde atomları daha hızlı hareket eder ve böylece moleküllerin sıcaklıkları artar. Isı lambaları bu prensiple çalışır. Isı taşınımı, infrared elektromanyetik radyasyonda çoğunlukla “radiant ısı” olarak bilinir.

Tüm nesneler kızılötesinde oda sıcaklığında bazı enerjiler yayar. Bu nedenle kızılötesi genellikle spektrum ısı bölgesi olarak da adlandırılır.

xenics_-_infrared_radiation_0

Yüksek Hızlı ve Çözünürlüklü Kameralar ( sCMOS )

Saniyede 40.000 frame de çekim yapabilen kameralardır bu sayede 1 sn lik zaman dilimini dakikalarca görüntüleme yapabilir. Önemli bilimsel çalışmalar ve savunma ve güvenlik için ve bir çok alanda kullanılır.

Screen Shot 2015-03-17 at 4.41.53 AM

Piksel görüntü sensörünün boyutu ve duyarlılığı arasındaki ilişki " Yüksek piksel görüntü sensörleri her zaman küçük piksel sensörlerinden daha duyarlı " olduğunu gerçeği aydınlatmak için ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

RGB Lazer Sistemler

RGB (Red, Green, Blue) laser teknolojisi ile 3 rengin karışımıyla milyonlarca rengi elde etmektedir. Minyatür lazer ve spektroskopi teknolojisi sayesein Bilimsel ve endüstriyel uygulamalar için son derece önem taşımaktadır.

Kompakt Spektrometreler, yüksek çözünürlük, hassasiyet ve termal kararlılık gibi son derece gelişmiş ve kullanımı oldukça kolay olan yazılım özelliği bulunmaktadır.

Rgb_lazersistem

Sistemlerimizin tasarımında PCO ve Xenics ürünleri kullanmaktadır.

English - Uygulama Alanları